Ген може посилити вплив подій в життя на психічне здоровя

0
227

Нове дослідження припускає, що певна варіація одного і того ж гена може як привертати людей до депресії, після негативних подій в дитинстві (приклад: насильство в сім’ї), так і підвищувати рівень щастя індивідуума, за умови відсутності поганих подій.

Дане дослідження кидає виклик традиційній точці зору про генетичної схильності до депресії у людей з певною довжиною білка в структурі конкретного гена, запропонованої Лікарем Bousman.

Команда вчених припускає, згідно з отриманими результатами, що деякі люди мають генетичну схильність, яка робить їх більш сприйнятливими до негативним чинникам, але якщо помістити цих людей в умови сприятливого середовища, то вони, швидше за все, будуть процвітати.

Вчені проаналізували ДНК, а саме серотонін транспортуючий (СЛУЖИТЬ) білок в одному з генів, 333-х австралійців середнього віку і оцінили наявність симптомів депресії за останні 5 років, використовуючи спеціальну анкету психічного здоров’я.

Виявилося, що люди з однієї і тієї ж версією білка, але у яких не було важкого дитинства, менше схильні до депресивних епізодів у майбутньому.

Передбачається, що це дослідження допоможе виявити пацієнтів, яким може знадобитися додаткова медична підтримка.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com