Годування грудьми знижує вірогідність розвитку раку ендометрію

0
70

Як відомо грудне вигодовування надзвичайно корисно для немовляти, проте не багато хто знає про його користь для представниць жіночої статі. Австралійські вчені стверджують, що ті жінки, які годують дитину груддю, у кілька разів рідше стикаються з таким небезпечним захворюванням, як рак матки, порівняно з тими, хто воліє утриматися від такого процесу або з якої-небудь причини не може це робити.

Онкологічні поразки ендометрію – це хвороба, яка протягом тривалого часу може протікати абсолютно безсимптомно. При важкому протіканні виражається неспецифічна симптоматика, яка не здатна вказати на наявність у жінки раку. Сюди варто віднести тривалу менструацію, що помилково приймається за дисфункцію яєчників.

Автори дослідження вирішили дізнатися, як впливає процес грудного вигодовування на організм матері. Для цього було проведено довгостроковий і масштабний експеримент, в якому брало участь більше 25 тисяч мешканок Австралії.

Було встановлено, що учасниці, ті, що годували своїх дітей грудьми, приблизно на 10% рідше стикалися з подібним захворюванням. Проте вчені звертають увагу на деякі нюанси. Перший – для того, щоб домогтися максимального позитивного ефекту грудне годування має тривати протягом 9 місяців. Якщо це тривало менше півроку, то ризик онкології знижувався лише на 7%. Другий – для запобігання формування недуги досить годувати однієї дитини. Це означає, що якщо у жінки двоє дітей і всі вони отримували грудне молоко, то подібне значення підвищувався до 22%.

Згодом було встановлено, що з усіх учасниць приблизно у 9 тисяч був діагностований рак ендометрія. Об’єднуючою ланкою виявився той факт, що практично всі вони з якоїсь причини не годували своїх дітей груддю.

Подальші вивчення будуть спрямовані на те, щоб з’ясувати, які фактори впливають на появу такого недуги на тлі грудного вигодовування.