Годування грудьми знижує вірогідність розвитку раку ендометрію

0
243

Як відомо грудне вигодовування надзвичайно корисно для немовляти, проте не багато хто знає про його користь для представниць жіночої статі. Австралійські вчені стверджують, що ті жінки, які годують дитину груддю, у кілька разів рідше стикаються з таким небезпечним захворюванням, як рак матки, порівняно з тими, хто воліє утриматися від такого процесу або з якої-небудь причини не може це робити.

Онкологічні поразки ендометрію – це хвороба, яка протягом тривалого часу може протікати абсолютно безсимптомно. При важкому протіканні виражається неспецифічна симптоматика, яка не здатна вказати на наявність у жінки раку. Сюди варто віднести тривалу менструацію, що помилково приймається за дисфункцію яєчників.

Автори дослідження вирішили дізнатися, як впливає процес грудного вигодовування на організм матері. Для цього було проведено довгостроковий і масштабний експеримент, в якому брало участь більше 25 тисяч мешканок Австралії.

Було встановлено, що учасниці, ті, що годували своїх дітей грудьми, приблизно на 10% рідше стикалися з подібним захворюванням. Проте вчені звертають увагу на деякі нюанси. Перший – для того, щоб домогтися максимального позитивного ефекту грудне годування має тривати протягом 9 місяців. Якщо це тривало менше півроку, то ризик онкології знижувався лише на 7%. Другий – для запобігання формування недуги досить годувати однієї дитини. Це означає, що якщо у жінки двоє дітей і всі вони отримували грудне молоко, то подібне значення підвищувався до 22%.

Згодом було встановлено, що з усіх учасниць приблизно у 9 тисяч був діагностований рак ендометрія. Об’єднуючою ланкою виявився той факт, що практично всі вони з якоїсь причини не годували своїх дітей груддю.

Подальші вивчення будуть спрямовані на те, щоб з’ясувати, які фактори впливають на появу такого недуги на тлі грудного вигодовування.