Хімічні речовини в харчовій упаковці можуть пошкодити дитячі зуби

0
202

Раннє вплив двох хімічних речовин, які часто зустрічаються в упаковці харчових продуктів і фунгіцидів може призвести до пошкодження зубів у дітей, які ніколи не зможуть відновитися.

Провідний автор дослідження доктор Катя Джедиан з Французького Національного Інституту Дослідження Здоров’я (INSERM) і колеги виявили, що вплив бісфенолу А (BPA) і винклозолина може блокувати роботу гормонів, відповідальних за ріст зубної емалі.

Дослідники нещодавно представили свої висновки на Європейському Конгресі з Ендокринології в Мюнхені, Німеччина.

BPA і винклозолин були ідентифіковані як ендокринні деструктори (ЕД) у численних дослідженнях. Це означає, що вони можуть заважати функціонуванню гормонів в організмі ссавців, збільшуючи ризик репродуктивних проблем, раку, вроджених дефектів, а також різних інших станів.

BPA використовується у виробництві деяких видів пластмас і смол, багато з яких використовуються у виробництві упаковок для харчових продуктів та напоїв. У той же час винклозолин є фунгіцидом, який використовується для захисту виноградників, садів і полів для гольфу.

Дослідники відзначають, що попередні дослідження на тваринах показали, що ЕД може бути пов’язано зі станом, названим мольна демінералізація різця (MIH) , яка, за оцінками, зачіпає до 18% дітей у віці 6-9 років.

При MIH виникають незворотні дефекти емалі в перших постійних зубах, найчастіше молярах і різцях. Діти схильні до більшого ризику розвитку карієсу. Їх зуби можуть бути кремовими, жовтими, коричневими і крихкими.

Для дослідження вчені провели два експерименти. Команда піддала щурів впливу тільки BPA або комбінації BPA і винклозолина протягом 30 днів від народження. Дози були еквівалентні середній добовій дозі, якою буде піддаватися людина.

При аналізі клітин зубок вони виявили змінену експресію двох генів, KLK4 і SLC5A8, які регулюють мінералізацію зубної емалі.

Після, вчені культивували адамантобласты клітин щурів, які є клітинами, откладывающимися в емалі під час розвитку зубів. Вони виявили, що ці клітини містять статеві гормони: естроген і тестостерон, що збільшує експресію генів, які виробляють зубну емаль. Також тестостерон підвищує експресію генів KLK4 і SLC5A8.

Відомо, BPA і винклозолин, інгібують дію статевих гормонів, значить, хімічні речовини можуть призвести до MIH, блокуючи гормони, потрібні для розвитку емалі.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com