Знайдений простий спосіб для продовження життя

0
197

Нове дослідження іспанських учених вказує на те, що фізична активність сприятливо позначається на тривалості життя людини, а саме, збільшує її приблизно на 20%. При цьому, фахівці переконалися в тому, що зовсім не обов’язково щодня відвідувати спортзал – для досягнення позитивного ефекту достатньо лише помірної навантаження.

Суть наукового дослідження, що підтверджує таку інформацію, полягала в тому, що вчені ретельно проаналізували дані щодо стану здоров’я 75 тисяч представниць жіночої статі у віковій категорії від 40 до 70 років. Медичні працівники зустрічалися з добровольцями раз в 2-3 року. Завдяки таким спостереженнями стало відомо, що серед тих жінок, які з якої-небудь причини почали займатися спортом на регулярній основі, знижувався ризик виникнення деяких небезпечних для життя захворювань, що, відповідно, збільшує її тривалість.

Наприклад, у таких учасників експерименту ймовірність розвитку онкології знизилася на 13%, а серцево-судинних захворювань – на 17%. В цілому, тонус організму підвищився на 20%. Однак самими оптимістичними прогнозами мали ті, хто був фізично активний у молодому віці – жінки рідше пред’являли скарги на проблеми зі здоров’ям у зрілості.

Варто зазначити, що говорячи про ведення активного способу життя і заняття спортом, автори дослідження відзначають, що зовсім не обов’язково виснажувати себе тривалими щоденними тренуваннями в спортзалі. Під регулярним помірним фізичним навантаженням розуміють хоча б одне тренування в тиждень, протягом 3 місяців.

Що стосується чоловіків, то у них ведення помірно активного способу життя також сприятливо позначається її тривалості, однак для досягнення позитивного результату їм слід займатися спортом 2-3 рази в тиждень. У будь-якому випадку дуже важливо не доводити себе до перевтоми.