Вчені попереджають, що активне тютюнопаління здатне привести до змін в структурі ДНК

0
184

Американські вчені оприлюднили цікавий факт – така шкідлива звичка, як куріння, навіть якщо вона залишилася в минулому, все одно може стати причиною прогресування багатьох небезпечних патологічних станів – інсульт, онкологія, а також захворювання легень. Активне куріння в будь-якому віці стає причиною того, що в деякій мірі може порушуватися повноцінне функціонування генів в організмі людини. До такого висновку прийшли американські вчені, які протягом тривалого проміжку часу вивчали зразки крові шістнадцяти тисяч резидентів.

Фахівці детально вивчили анкети резидентів, які взяли участь в 16 різних експериментах, які були проведені за останні кілька років. Основні дані, на які вони звертали увагу – це спосіб життя конкретного індивіда, а також процеси метилювання. В результаті експерименту з’ясувався цікавий факт – у тих людей, які захоплювалися тютюнопалінням навіть протягом невеликого проміжку часу, були діагностовані зміни в метилируванні. Це несприятливо позначилося на активності близько семи тисяч генів. Такі зміни в структурі ДНК були безпосередньо пов’язані з подальшим прогресуванням онкології і різних патологій серця.

Також було встановлено, що деякі зміни в структурі ДНК нормалізувалися за 5 років, але також були і такі порушення, що впливають на роботи 19 генів, які зберігалися протягом трьох десятиліть. Фахівцями була висунута теорія про те, що пристрасть до тютюнопаління навіть через десятки років загрожує прогресуванням небезпечних захворювань серця і судин, повітроносних шляхів. Крім цього досить високим є ризик розвитку онкології у представників обох статей.