Кава може поліпшити витривалість під час тренування

0
206

Кава – улюблений напій величезного числа людей, став ще трохи желанней, особливо для спортсменів.

Вчені з Університету Джорджії нещодавно опублікували оглядове дослідження, яке демонструє свіжий погляд впливу кави на спортивну завзятість.

Робота була опублікована у міжнародному журналі «Спортивне харчування та метаболізм при заняттях спортом».

Провідний автор, Саймон Хіггінс, проаналізував понад 600 досліджень, для своїх експериментів, з метою визначення взаємодії між кави з кофеїном і продуктивністю під час тренування. Було виявлено лише дев’ять рандомізованих контрольованих досліджень, які спеціально досліджували кави і витривалість.

Кофеїн, ймовірно, найбільш часто використовуваний стимулятор на планеті. Кожен день, американці споживають в середньому 800 мг кофеїну, а близько 10% американців споживають більше, ніж 1000 мг кофеїну кожен день.

Кофеїн всмоктується відносно швидко, як тільки досягає шлунка. Через 1-2 години після прийому їжі його концентрація в крові досягає пікових рівнів.

У 1980-х роках вчені вважали, що кофеїн підвищує продуктивність і покращує фізичну витривалість. У 90-ті роки дослідження в лабораторних умовах показали, що 3-9 мг кофеїну на кг ваги тіла, за 1 годину до тренування, збільшує витривалість. Вважається, що кофеїн у вигляді таблеток благотворней позначається на організмі, ніж споживання кави. Точні причини розбіжностей в ефектах між формами кофеїну не відомі.

Хіггінс хотів розглянути дані різної літератури, щоб побачити, чи насправді кава збільшує витривалість. Повторний аналіз існуючої літератури виявив деякі позитивні результати. У 5 з 9 відповідних дослідженнях, продуктивність у питущих кава, була значно збільшена.

Спортсмени, які споживають 3-7 мг кофеїну з кави, виявили середнє поліпшення витривалості на 24%. Це корисно для спортсменів, тому що кава є натуральним речовиною.

Однак слід зазначити, що професійним спортсменам, які беруть участь у міжнародних змаганнях, заборонений прийом кофеїну, так як він може впливати на результати. Кофеїн – стимулятор, виступає в якості забороненої речовини в великому спорті. Рівні кофеїну в сечі, що перевищують 15 мкг/мл можуть привести до дискваліфікації спортсмена, адже це прирівнюється до споживання близько 17 банок напоїв з кофеїном.

Однак Всесвітнє Антидопінгове Агентство не класифікує кофеїн в якості забороненої речовини.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com