Кістки беруть участь у засвоєнні цукру та жирів

0
191

Групі канадських вчених вдалося виявити в кістках людини специфічний гормон, який не просто бере участь, а ще більше посилює здатність організму до засвоєння таких компонентів, як цукор і жири. Як стверджують дослідники, подібне відкриття дасть можливість створити більш дієві ліки від цукрового діабету або зайвої маси тіла.

Гормон, що виробляється кістковою системою, носить назву остеокальцин. Його вдалося вивести приблизно 2 роки тому, проте тільки зараз стало відомо, має кісткова тканина здатність чинити вплив на інші різновиди клітин.

Головною функцією такого речовини виступає вироблення інсуліну, який здатний знижувати концентрацію глюкози в плазмі крові. З цього випливає, що чим більше відбувається вироблення остеокальцину, тим сильніше людський організм захищений від ожиріння і різних патологій з боку ендокринної системи. Більш того, стало відомо, що іноді підвищена концентрація такого гормону дозволяє повною мірою запобігти формуванню таких недуг.

На етапі проведення наукових експериментів було виявлено кістки, що відповідають за виробництво остеокальцину, самостійно перетворюють його в неактивна речовина через брак фуріна. Для нормального функціонування цього гормону і проникнення його в тканини організму, потрібно, щоб у кісткових клітинах концентрувалися великі обсяги такого ферменту.

У дослідах, проведених над лабораторними тваринами, дослідники зменшили чи в повній мірі видалили фурин. На цьому тлі у дрібних гризунів підвищився вміст глюкози в плазмі крові, що сталося через зниження вироблення інсуліну. У той же час у мишей значною мірою знизився апетит.

Далі автори такого наукового дослідження мають намір інтерпретувати отриману інформацію по відношенню до людей, а для цього будуть потрібні додаткові експерименти.