Кожна десята вагітна жінка зловживає алкогольними напоями

0
189

Незважаючи на широко поширені попередження про шкоду алкоголю для плода (ембріона), одна з 10 вагітних жінок, як було виявлено в рамках національного анкетування в США, повідомила, що вживала алкоголь протягом останніх 30 днів до моменту анкетування. З цих жінок, приблизно третина страждає від алкогольної залежності, згідно з доповіддю Центру по Контролю і Профілактиці Захворювань (CDC).

Гірше того, в рамках опитування, з’ясувалося, що частота вживання алкоголю серед вагітних жінок була значно вище, на 4.6 епізоду, ніж це було серед невагітних жінок, всього на 3.1 епізоду.

Одним з можливих пояснень може служити те, що вагітність сама по собі робить жінку більш залежною від алкоголю.

Зазначається, що вживання алкоголю серед вагітних було найвищим серед жінок у віці від 35 до 44 років – 18,6%, далі йдуть випускниці коледжів – 13,0% і незаміжні жінки – 12,9%.

Серед невагітних жінок, більше половини (53,6%) повідомили про вживання алкоголю за останні 30 днів, а 18,2% зовсім повідомили про пияцтво, як пишуть автори.

Отримані результати вказують на необхідність більш ретельного скринінгу, навчання і додаткового роз’яснення про шкідливість вживання алкоголю. Опитування і подальша консультація вагітних жінок, у яких ще не розвинулося алкогольної залежності піде їм тільки на користь, вважають автори. Поки не пізно, ще є час одуматися і стати на правильний шлях. А ось пацієнткам із залежністю вже знадобиться спеціалізована допомога, тут простими роз’ясненнями впоратися не вдасться.

Було запропоновано кілька стратегій, на рівні цілої популяції, щоб скоротити надмірне споживання алкоголю і пов’язаної з цим шкоди. Наприклад, USPSTF рекомендує загальний скринінг на алкоголь і короткі втручання у закладах первинної медичної допомоги для всіх людей, включаючи вагітних жінок у віці від 18 років.

За матеріалами: www.medscape.com