Ліки від СДУГ і низька щільність кісткової тканини: діти перебувають у групі ризику?

0
211

Одним з найбільш поширених порушень розвитку дитячої нервової системи є синдром дефіциту уваги з гіперактивністю. Зазвичай лікують поведінкової терапією та медикаментами.

Але нове дослідження вказує на зв’язок між зниженою щільністю кісткової тканини та препаратами для лікування вищеописаного захворювання, що спонукало дослідників попередити лікарів про потенційну загрозу для країн кісток дітей.

Результати дослідження були представлені на щорічних зборах Американської академії хірургів-ортопедів (AAOS).

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), у 6,4 мільйонів дітей був діагностований синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) до 2011 року.

Діти з СДУГ мають проблеми з концентрацією і поведінкою. Симптоми СДУГ включають мрійливість, забудькуватість, метушливість, надмірну балакучість, вони здійснюють недбалі помилки і у них виникають проблеми у взаємодії разом з іншими дітьми.

Генетика може грати певну роль. Інші можливі причини і фактори ризику, які вчені в даний час досліджують, включають черепно-мозкову травму, впливу навколишнього середовища (наприклад, свинцю), алкоголь і паління під час вагітності.

CDC не підтримує популярні погляди, що СДУГ викликане споживанням занадто великої кількості цукру і перегляду телевізора.

У 2011 році батьки повідомили, що 3,5 мільйона дітей та підлітків приймали ліки для лікування СДВГ, що на 28% більше порівняно з 2007.

Для подальшого дослідження того, як такі ліки можуть вплинути на здоров’я кісток, дослідники оцінювали 5315 дітей в рамках національного опитування здоров’я і харчування (NHANES).

Лікарські препарати, які використовуються дітьми: метилфенідат, декстроамфетамін, атомоксетин і подібні.

Результати показують, що діти, які приймали ці ліки, мали більш низьку мінеральну щільність кісткової тканини стегнової кістки, шийці стегнової кістки і поперековому відділі хребта, порівняно з дітьми, які не брали описаних препаратів.

Крім того, близько 25% дітей відповідали критеріям остеопенії, яка характеризується низькою пікової щільністю кісткової тканини.

Доктор Рівера каже, що це важливий крок у розумінні класу ліків, який використовується зараз і його вплив на дітей, у критичний момент для побудови їх кістки.

Низька щільність кісткової тканини у дітей потенційно може мати довгострокові наслідки.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com