Маючи більше дітей можна уповільнити старіння

0
239

У той час як материнство є дуже корисним досвідом, більшість матерів, навряд чи зможуть розглянути в безсонних ночах і істериках вигоду для уповільнення старіння. Дивно, але нове дослідження показує, що чим більше у жінки дітей, тим повільніше вона старіє.

В журналі «PLOS One», дослідники показали, що жінок, у яких було більше дітей, мали більшу довжину теломер, у порівнянні з матерями, у яких було менше діток.

Теломери – це кінцеві ділянки кожної ланцюга ДНК. Вони захищають від пошкоджень наші хромосоми – ниткоподібні структури, які містять нашу всю генетичну інформацію.

Кожного разу, коли клітина ділиться, теломери стають коротшими. Зрештою, вони стають настільки короткими, що припиняють захист хромосом, роблячи їх вразливими до пошкоджень, що, в свою чергу, призводить до старіння наших клітин і припинення їх ефективного функціонування.

Попередні досліди на тваринах підтвердили теорію історії життя» передбачає, що більш висока репродуктивна поведінка пов’язано з прискореним біологічним старінням.

Тим не менш, поточне дослідження, на чолі з професором Пабло Непомнящим і Сінді Барха з Університету Саймона Фрейзера в Канаді, суперечить цій теорії.

Команда привернула до дослідження 75 жінок народу какчикель з двох сусідніх громад в південно-західній гірській місцевості Гватемали, для оцінки, кількості дітей народжених між 2000 і 2013 роками.

На початку і в кінці 13-річного періоду дослідження, вимірювалася довжина теломер жінок за допомогою дослідження слини.

Дослідники виявили, що жінки, у яких було більше дітей, що вижили через 13 років, виявили більш довгі теломери, ніж ті, які народили менше дітей живими. Кожен додатковий народжена дитина був пов’язаний зі збільшеною довжиною теломер на 0.059 одиниць.

Ці результати не змінилися після врахування потенційних чинників, що впливають на достовірність, включаючи вік жінок, їх вік при народженні першої дитини, їх вік в 2013 році, спосіб життя і доходи сім’ї.

Аналіз показує, що збільшення кількості дітей, за 13 років спостережень, уповільнює вкорочення теломер, що передбачає уповільнення темпів клітинного старіння.

Збільшення виробництва естрогену під час вагітності може пояснити отримані результати. Він потужний антиоксидант, який захищає клітини.

Майбутні дослідження повинні будуть досліджувати зв’язок між репродуктивною частотою і швидкістю біологічного старіння у жінок різних національностей і соціальних шарів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com