Новий тест може виявити невловимі патогени у пацієнтів з високим інфекційним ризиком

0
238

Дослідники Університету Пенсільванії створили тест, який, як вони кажуть, потенційно, може швидко виявити сумнівні патогени у хворих з ослабленою імунною системою, для яких деякі інфекції можуть бути небезпечними для життя.

У журналі «Рак, біологія та Терапія», керівник дослідження Ерл Робертсон, доктор філософії, професор і віце-голова оториноларингології в університетській школі медицини Перельман і його колеги застосували тест, званий PathoChip на зразках тканин пацієнта з рецидивом гострого мієлолейкозу (ОМЛ).

Пацієнт – літня людина – пройшов хіміотерапію раку, що послабило імунну систему, збільшивши сприйнятливість до інфекції. В результаті, він захворів невідомої грибковою інфекцією.

Такі інциденти не рідкість; за даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), кожен рік, близько 60000 хворих на рак в США госпіталізують в результаті низького рівня білих кров’яних клітин, кожен 14-й з них помирає.

Само собою зрозуміло, що швидка ідентифікація причини інфекції є ключем до швидкої і ефективної терапії у цих хворих. Однак є певні патогени, для яких, в даний час, лікарі не мають ефективних методів ідентифікації.

Одним з цих патогенів є рідкісний гриб, відомий як Rhizomucor, який є причиною грибкової інфекції Zygomycosis, яка важко піддається лікуванню у людей. Культивування їх в лабораторії може зайняти дуже багато часу, а деякі не можуть культивуватися зовсім, роблячи діагностику складним завданням.

Тим не менш, у своєму дослідженні, Робертсон і його колеги показують, як вони використовували PathoChip, щоб визначити різновид Rhizomucor в якості причини «невідомої» грибкової інфекції.

Дослідники описують, як технологія PathoChip здатна тестувати тканини людини на можливу наявність тисяч патогенів.

Технологія містить 60000 зондів, для одночасного випробування на всі відомі віруси, а також різні бактерії, грибки, паразитні гельмінти (черв’яки) і найпростіші.

Було проведено багато лабораторних тестів технології, але це був перший раз, коли дослідники у людини, ідентифікували збудника.

При використанні технології PathoChip перевіряються зразки живої тканини, і визначається причина грибкової інфекції пацієнта всього за 24 години.

Цей винахід допоможе лікарям отримати важливий знімок інфекційного профілю пацієнта для планування стратегії лікування.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com