Окситоцин може допомогти приборкати ожиріння

0
239

Ожиріння є серйозною проблемою в США. Посадові особи в галузі охорони здоров’я шукають способи зменшити цю проблему, актуальну для третини населення країни. Нове дослідження припускає, що окситоцин (назальний спрей) може стати рішенням, після того, як дослідники виявили, що він може працювати за рахунок поліпшення самоконтролю.

Дослідники з Гарвардської Медичної Школи представили свої висновки в минулі вихідні на 98-му щорічному зібранні Ендокринного Співтовариства.

Окситоцин – це гормон, що виробляється в головному мозку, який потім транспортується в гіпофіз. Він часто згадується як «гормон любові» за його роль у сексі, пологи та годування груддю. Крім того, він важливий для контролю споживання їжі і ваги.

Синтетична форма окситоцину доступна в США як внутрішньовенний або ін’єкційний препарат – називається Питоцина – для стимулювання праці.

Хоча окситоцин (назальний спрей) схвалений у Європі, в даний час не схвалений в США.

У минулому році дослідники оголосили, що назальний спрей рекомендується учасникам пробного прийому їжі, щоб знизити калорійність і споживання жирів, не зачіпаючи апетит, але команда не змогла визначити, яким чином спрей досяг цього ефекту.

Знаючи механізми дії інтраназального окситоцину, важливо дослідити окситоцин в якості нової стратегії лікування ожиріння.

Для подальшого дослідження, вчені провели психологічне тестування, в якому суб’єкти сиділи перед комп’ютером і навчалися реагувати на квадратний символ на екрані, натиснувши кнопку на лівій стороні клавіатури; реагуючи на трикутник, натискаючи праву кнопку.

Після того, як суб’єкти ознайомилися з цим завданням, їм сказали, не натискати на кнопку, коли вони побачили символ, а коли вони почули звуковий сигнал. Звукові сигнали відбувалися після того, як символи з’являлися з різними затримками, які були скориговані для кожного суб’єкта. Таким чином, дослідники говорять, що нова задача вимагала від суб’єктів контролювати їх поведінкову імпульс-реакцію.

Суб’єктами були 10 чоловіків 23-43 років з зайвою вагою або ожирінням, проводили випробування через 15 хвилин після того, як їм розпилювали дозу назального спрею в кожну ніздрю.

Результати показали, що після отримання окситоцину, чоловіки рідше помилялися. Це свідчить про те, що вони мали більше контролю над своєю поведінкою і діяли менш імпульсивно після введення окситоцину.

Виявилося, що окситоцин знижує споживання їжі за рахунок поліпшення самоконтролю.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com