Риба погано впливає на імунітет людини

0
261

До таких, досить несподіваних висновків прийшли вчені з Скриппсовского океанографічного центру досліджень. На їхню думку, з-за складної екологічної ситуації, у водоймах практично не залишилося чистої риби, тому споживання субпродуктів і самого рибного м’яса можна досить відносно назвати корисним.

За даними досліджень, які проводила група вчених, було з’ясовано, що за останні 5 років концентрація шкідливих речовин в океані зросла на 10%. Це говорить про те, що риба, що плаває у Світовому океані, накопичує в собі небезпечні компоненти. Тому апріорі не може бути корисною для здоров’я тією мірою, якою була раніше.

Вчені також встановили, що токсичні речовини, по більшій частині накопичуються саме в м’язах риби. Коли людина вживає рибне м’ясо або субпродукти, токсичні речовини «приклеюються» до Р-глікопротеїну, що, в свою чергу, нейтралізує його вплив на організм. Як наслідок цього процесу, імунна система людини втрачає свої захисні функції, що може призвести до розвитку практично будь-якого захворювання. Особливо це стосується дітей і людей похилого віку, так як їхня імунна система значно слабкіше. Крім цього, дитяча імунна система може формуватися неправильно.

Було точно встановлено, що накопичуються у рибі, в основному, відходи нафтової промисловості, пестициди, відходи від хімічної і важкої галузі промисловості. Тому, вчені, ще раз настійно просять звернути увагу на роботу великих підприємств, які використовують водні ресурси та на екологічні програми. Також, не слід забувати і про дбайливе ставлення до свого здоров’я – це допоможе своєчасно діагностувати багато захворювань або зовсім їх уникнути.