Вчені встановили генетичні чинники, що сприяють прояву у людини алкогольної залежності

0
200

Учені з Швеції, за результатами багаторічних дослідів, прийшли до цікавого висновку – прояв у людини патологічної залежності від алкогольних напоїв має генетичну основу. Фахівці впевнені в тому, що зараз їм вдалося виявити справжню причину того, що деякі люди піддаються алкогольної залежності.

Раніше ними було висунуто припущення про те, що спровокувати людину почати вживати спиртні напої можуть не тільки різні психологічні чинники, наприклад, сильне потрясіння, розлучення, смерть близької людини, постійні проблеми на роботі, а також в особистому житті та інше. Багато учених припускали, що на розвиток згубної пристрасті у представників обох статей також впливають і фізіологічні причини. І зараз ця теорія підтвердилася на практиці. Були отримані дані про те, що алкогольна залежність прогресує у людей різних вікових категорій внаслідок дефекту одного з генів.

Експеримент проводиться на лабораторних мишах. У ході дослідження вчені встановили, що ген PRDM2 активізує в організмі людини процес синтезу специфічного білка, який відповідає за повноцінну роботу механізму самоконтролю. Якщо з якої-небудь причини його робота була порушена, і секреція білка зменшилася, то індивід просто не може перебороти в собі сильне бажання постійно споживати спиртні напої в необмежених кількостях. В результаті цього у нього розвивається важке захворювання, лікування якого дуже тривалий і складний. В даний час учені продовжують проводити дослідження в даному напрямку для того, щоб точно встановити, які саме екзогенні та ендогенні етіологічні фактори можуть стати причиною виникнення збоїв у роботі даного гена.