Передача вірусу Ебола в Ліберії веде до єдиного джерела

0
191

Поява і поширення вірусу Ебола в Ліберії, другий найбільш постраждалій країні від недавньої спалаху, було пояснено в дослідженні, опублікованому в журналі «Cell Host & Microbe». Цілком ймовірно, що більшість випадків тяжкої другої хвилі епідемії виникло з єдиного джерела.

В кінці 2013 року, найбільша з існуючих епідемій хвороби від зараження вірусом Ебола (EVD) з’явилася в Західній Африці, після того, як з’явилася нова форма захворювання.

EVD був вперше виявлений в 1976 році, він передається від господаря до людини, а потім поширюється на інших людей. Близько 50% інфекцій ведуть до летального результату.

Попередні спалахи були обмежені переважним ураженням віддалених сіл в Африці. Тим не менш, недавня спалах досягла великих міських районів у Гвінеї, Ліберії, Сьєрра-Леоне і сусідніх країнах, в результаті чого сталося понад 28000 випадків інфекцій і більше 11000 смертей. Найбільша кількість смертей було в Ліберії.

Старший автор дослідження Густаво Паласіос і перший автор Джейсон Ладнер, з Військового Медичного Науково-Дослідного Інституту Інфекційних Хвороб США, використовували секвенування генома, щоб провести детальне уявлення триваючого поширення і диверсифікації EVD.

Команда встановила послідовність геному вірусу Ебола у 139 пацієнтів постраждалих від другої хвилі спалаху в Ліберії. Вони також проаналізували 782 раніше опубліковані послідовності по всій Західній Африці.

Хоча EVD поширювався в Ліберії кілька разів з сусідніх країн на ранній стадії спалаху, тепер здається, що більшість випадків у Ліберії випливає з одного заносу вірусу, в кінці травня або на початку червня 2014 року, приблизно на початку другої хвилі випадків у Ліберії. EVD потім швидко поширився по всій країні, посиливши спалах в Гвінеї.

Зв’язку показують, що всі джерела поширення вірусу йшли з Сьєрра-Леоне, приблизно на початку другої хвилі в Ліберії. Те ж джерело був пов’язаний з деякими випадками в Монровії.

Широке рух вірусу Ебола в Ліберії, було пов’язано з високим рівнем міграції в країні. Регулярна міграція інфікованих осіб ускладнює спостереження та заходи щодо ізоляції, які мають вирішальне значення для боротьби зі спалахами Ебола.

Автори повідомляють про необхідність додаткових досліджень, щоб зрозуміти, яким чином вірус спочатку поширився на людину під час спалаху.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com