У Канаді лихоманку Зіку знайшли у декількох вагітних

0
214

Канадський Моз вже зафіксував майже півтори сотні випадків зараження небезпечною хворобою. Днями з’ясувалося, що вірус знайдений, в тому числі, у 7 вагітних дівчат.

За словами канадського Моз, дівчата становлять більшість серед тих, що заразилися вірусом – з 137 випадків вони захворіли 79 разів. Докладні дані про хворих вірусом в відомстві не повідомляються – у Моз посилаються на конфіденційність особистої життя пацієнтів.

Як повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я, на сьогоднішній день вірус присутній в 60 країнах світу, причому в більшості випадків (у 47 країнах) люди почали заражатися з 2015 року. Хоч головним переносником лихоманки вважають комаров, в 10 країнах хвороба передалася через контакт з людиною як припускають медики, через статевий контакт.

Для довідки: лікарі виявили лихоманку Зіку ще в 1947 році в африканській країні Уганді. З тих пір лікарі описали менше двох десятків випадків хвороби. Ефективного і схваленого ВООЗ ліки від хвороби, що нагадує жовту лихоманку, поки що не існує, а хвороба вже придбала статус пандемії. Головний рознощик захворювання – тропічний комар, має латинське назва Aedes aegypti. Раніше спалах захворювання була відзначена в азіатських країнах, Африці, а також в Америці, включаючи її північну, південну частину та регіони Тихого океану.

Що стосується ознак захворювання, то недуга супроводжується невеликим підвищенням температури тіла, ознобом, болями в голові і суглобах. Часто відмічається швидке настання втоми і висипання на шкірі. Ще пару років тому Зіку не вважали небезпечною для людини, але сьогодні лікарі визначили, що хвороба при вагітності нерідко стає причиною патологій у розвитку майбутньої дитини. Вона може стати причиною мікроцефалії – невеликого розміру черепної коробки, а також слабоумства і дефекти слуху і зору.

За матеріалами: regnum.ru