Помідори можуть врятувати від раку шкіри

0
297

Вчені з Університету Огайо довели – ймовірність виникнення злоякісного процесу значною мірою скорочується при регулярному споживанні томатів. Таке несподіване відкриття нового властивості помідорів було зроблено на підставі щоденного годування лабораторних мишей 10% порошком з томатів і впливу ультрафіолетового випромінювання. Ризик розвитку раку шкіри знизився на 50% в порівнянні з групою тих дрібних гризунів, які не отримували таку речовину. Варто зазначити, що тривалість цього наукового дослідження тривала 35 тижнів.

Секрет позитивного ефекту від споживання такого інгредієнта полягає в тому, що він містить у собі каротиноїди – це специфічні сполуки, які забезпечують томатам їх червоний колір. Раніше було доведено, що вживання томатної пасти знижує ймовірність розвитку сонячних опіків. Основним каротиноїдів в помідорах виступає лікопін – серед всіх речовин їх подібної групи, він показав себе одним з найбільш ефективних антиоксидантів.

Крім вживання томатів в їжу, дослідники вказують на те, що позитивним ефектом також мають вакцини, до складу яких входить лікопін. Про те, що вакцинація є дієвим проти раку шкірного покриву довели австрійські, американські та німецькі вчені. Внутрішньовенне ведення такої речовини ефективно протягом 25 місяців.

Проте наголошується, що ін’єкції можуть бути доступні далеко не всім пацієнтам, які складають основну групу ризику виникнення онкології шкіри. Саме з-за цього, в якості простого способу профілактики виступає щоденне споживання томатів. Важливим аспектом є те, що помідори не повинні проходити термічну обробку. При цьому експерти зовсім не наполягають на тому, щоб люди з’їдали велика кількість томатів в день, так як це може викликати розвиток алергії. Для отримання позитивного ефекту достатньо їсти по одному великому помідору на добу.