Вчені вивели штучну кров

0
209

Група вчених з дослідницького центру в Америці вивела штучну кров у вигляді порошку, яку можна зберігати до одного року, при створенні спеціальних умов.

Науковці вивели штучним способом червоні компоненти крові, які здатні «збирати» кисень в легенях і поширювати його по всьому організму. Такий замінник можна «висушувати» і виробляти його заморозку, що дає можливість оптимально зберігати, перевозити у бригадах швидкої медичної допомоги. У разі термінової потреби дана речовина швидко перетворюється на стан потрібної консистенції і готове до застосування.

За своїм зовнішнім виглядом така речовина, схоже на сухий мелений перець. Його можна зберігати в контейнерах для внутрішньовенних розчинів, які носять з собою в сумках медики. Також учені зазначають, що зберігати такий препарат можна не менше одного календарного року – його якості від цього анітрохи не погіршуватися. Для того, щоб препарат можна було використовувати за призначенням достатньо додати в нього енну кількість стерильної води.

Керівник групи зазначив, що компоненти штучної крові за складом містять у собі тільки одну п’яту частину живих еритроцитів. В основі «замінника» знаходяться білки гемоглобіну людини, які попередньо очищають за допомогою синтетичного полімеру.

Слід зазначити, що роботи в області розробки алгоритму штучної крові науковими працівниками тривали останні 80 років, але позитивного результату так і не спостерігалося з деяких етіологічних причин. Нове відкриття вчених можна назвати справжнім проривом. За статистикою, 80% людей з серйозними травмами вмирають не від пошкоджень, а від втрати крові. Тому, новий препарат буде максимально ефективний на медичному ринку, особливо, що стосується екстреної медичної допомоги.