Пошуки ідеального презерватива тривають

0
196

Презервативи запобігають поширенню хвороб, що передаються статевим шляхом і, звичайно ж, небажану вагітність. У всьому світі щорічно продається більше п’яти млрд одиниць, але є ще можливості для вдосконалення?

Вчора був Всесвітній день боротьби зі Снідом. З 1 грудня 1988 року ця дата присвячена підвищенню інформованості, боротьби зі стигматизацією та пам’яті тих, хто загинув від цієї хвороби. До кінця 2012 року, в світі налічувалося понад 3,5 млн осіб, що живуть з ВІЛ. У деяких країнах Африки до 20% населення інфіковані ВІЛ. Проте з 2001 року число нових випадків інфекції знизилася на 33%, а кількість дітей, що заразилися ВІЛ знизилася на 52%. Битва за профілактику і лікування цього руйнівного захворювання триває.

Доктор Махуа Чоудхурі, доцент Наукового Центру Здоров’я, Техас, задалася цим складним питанням. Вона придумала геніальний і революційний дизайн для нового презерватива. Замість латексу, на який у багатьох людей алергія, або він їм просто не подобається, доктор планує використовувати гідрогель, настояний на рослинних антиоксидантах. Гідрогель є міцним і еластичним полімером, який складається в основному з води. Він вже використовується в контактних лінзах, так що завдання перевірки безпеки, щонайменше, частково вирішена.

Робить цей презерватив особливим додавання рослинного антиоксиданту. Було встановлено, що це з’єднання має властивості запобігають зараженню ВІЛ. Якщо цей інноваційний презерватив рветься, то вивільняється антиоксидант і запобігає розмноженню вірусу. Але і це ще не все. Ці особливі антиоксиданти – флавоноїди, до того ж здатні підсилити сексуальне задоволення, шляхом сприяння розслабленню гладкої мускулатури і посилення артеріального кровотоку, до того ж вони здатні підтримувати ерекцію, шляхом підвищення рівня окису азоту.

Фінансування проекту буде надходити з премії від Grand Challenge в області глобальної охорони здоров’я. Конкурс цього року був зосереджений на пошуку надзвичайно дешевого презерватива не з латексу. Чоудхурі стала однією з 54, відібраних з 1700 проектів, що претендують на фінансування.

Презерватив ще не готовий для ринку, необхідні додаткові тестування, які йдуть повним ходом. Протягом наступних 6 місяців, остаточне тестування буде завершено.

Потенційні вигоди від такого презерватива, який зможе активно захищати від Сніду, очевидні.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com