Постільна білизна може стати причиною алергії або хронічного кашлю

0
247

Якщо вас мучить сухий кашель по ночах або ви просто не можете довго заснути, скаржачись на дискомфорт, роздратування і тому подібні фактори, то просто перегляньте своє постільна білизна, в тому числі і подушки. Справа в тому, що, на думку експертів, вас можуть турбувати пилові кліщі.

Дослідження в даній області провела група вчених з США. За словами керівника наукової групи доктора Лізи Окерли, якщо подушки не змінювалися близько 10 років, у них можуть жити пилові кліщі. Дані організми можуть провокувати алергічні реакції, сухість у горлі, сухий кашель і сльозоточивість очей. Само собою зрозуміло, що в таких умовах, про здоровий сон не може бути й мови.

Слід зазначити і те, що на постільній білизні залишаються клітини мертвої шкіри, якими й живляться пилові кліщі. Вчені відзначають, що ці організми не небезпечні самі по собі, а алергічні реакції у людини провокує таку речовину, як ензим, який виділяють кліщі. Потрібно враховувати і той фактор, що у людей, які мають хронічні захворювання дихальних шляхів або алергію, ситуація ускладнюється ще більше.

Запобігти все це можна, якщо регулярно проводити не тільки вологе прибирання, але і прання/заміну подушок. Крім цього, фахівці рекомендують не заправляти постіль, а саму кімнату залишати на провітрювання. Кліщі цього типу люблять тепло і вологість, тому такі умови для них критичні. Прати постільну білизну рекомендують при 60 градусах, так як такі високі температури також згубні для пилових кліщів.

В цілому, вчені рекомендують максимально уважно ставитися до свого спального місця і відпочинку в цілому. Саме здоровий сон дозволяє запобігти багато захворювань і вести свою життєдіяльність максимально ефективно. При наявності алергічних реакцій слід звернутися до лікаря.