Вченим вдалося вивести людину з коми ультразвуковим обладнанням

0
261

Дослідники Каліфорнійського інституту, розташованого в Лос-Анджелесі, вивели людину зі стану коми. Як повідомили на офіційному сайті установи, в цьому їм допоміг ультразвук, який стимулював нейрони в мозку.

Вважалося, що єдиний дієвий спосіб для того, щоб визволити людину зі стану коми – хірургічне втручання. Воно було досить ризикованим через встановлення електродів в області таламуса. Нова методика виключає хірургічне втручання, а значить, більш безпечна.

Щоб «розбудити» хворого за допомогою ультразвуку, використано невеликий пристрій. Ультразвук впливав на різні області мозку протягом 30 секунд 10 разів. У загальній складності виведення хворого із коми зайняло 10 хвилин. Якщо до початку терапії у пацієнта не було реакції на зовнішні подразники і сигнали, то в подальшому стан хворого покращився. Він почав реагувати на зовнішні сигнали, киваючи або похитуючи головою. Планується використовувати методику для лікування інших пацієнтів, однак для цього знадобиться провести додаткові дослідження.

Кома – тяжкий стан хворого, який втратив свідомість. Буває чотири ступені коми – на першій мозок практично не страждає, а на останній – практично руйнується. При цьому захворюванні, сповільнюється обмін речовин і всі функції організму, а також нервова діяльність. Чим довше людина перебуває в комі, тим менше ймовірність того, що він прийде до тями. У таких випадках медики рекомендують рідним хворого відключити його від життєзабезпечення, так як його організм сам не зможе підтримувати життя. Серед причин коми виділяють травми голови, важкі інфекції, інтоксикація, інсульт.

За матеріалами: www.spbdnevnik.ru