Прийом в їжу червоного мяса і солодких напоїв збільшує ризик розвитку подагри

0
188

Співробітники Гарвардської медичної школи був зроблений висновок про те, що вживання в їжу деяких продуктів в значній мірі підвищує ймовірність розвитку подагри.

Подагра являє собою захворювання метаболічного характеру, на тлі якого відбувається скупчення в суглобах і тканинах різних речовин, що призводять до формування запального процесу, а також висловом сильного больового синдрому та набряків. По суті, така хвороба є різновидом артриту.

Вчені вирішили проаналізувати дані понад 44 тисяч представників чоловічої статі у старшій віковій категорії від 40 до 75 років. Добровольці проходили ретельний опитування стосовно свого раціону. Через 26 років спостережень було виявлено, що трохи більше 1700 чоловіків страждали від подагри. Варто зазначити, що на момент початку такого наукового дослідження ні у однієї людини не була діагностована подібна патологія.

Така тривале дослідження показало, що ті, хто вживає в їжу велику кількість червоного або смаженого м’яса, картоплі фрі, газованих напоїв, кондитерських виробів і міцної кави в кілька разів частіше стикається з подагрою.

Більше того, вчені стверджують, що споживання овочів і фруктів, як у сирому вигляді, так і після термічної обробки, а також цільнозернових злаків і горіхів, знижує ймовірність виникнення такого недуги більш ніж на 30%. Це обумовлюється тим, що такі інгредієнти містять в собі потужні речовини, що запобігають подібний недуга. Саме з цієї причини людям рекомендується не стільки відмовитися, скільки звести до мінімуму прийом в їжу шкідливих інгредієнтів і страв.

Дослідники сподіваються, що отримані дані допоможуть скласти нову тактику терапії подагри, на основі щадного раціону, особливо для основних груп ризику – чоловіків старше 40 і жінок після менопаузи.