Проблеми в роботі нюхової цибулини вказують на хворобу Паркінсона

0
225

Співробітниками Оклендського Університету виявлені анатомічні сприятливі фактори, що призводять до втрати нюху при протіканні такого захворювання, як хвороба Паркінсона.

Варто відзначити, що така недуга являє собою прогресуюче розлад дегенеративного характеру, що негативно впливає на функціонування головного мозку. У перелік перших клінічних проявів входять мимовільне тремтіння верхніх кінцівок, сповільненість рухів і ригідність м’язів. Втрата здатності розрізняти запахи і смаки також вважається одним з ранніх симптомів, але найчастіше він ігнорується клініцистами, які звертають свій погляд на більш серйозні порушення. Однак такий прояв дозволяє поставити правильний діагноз ще на початкових стадіях прогресування захворювання.

У новітньому науковому дослідженні дослідникам вдалося з’ясувати сприятливі фактори, які ведуть до втрати нюху, що дає можливість розробити нові методики терапії і профілактики хвороби Паркінсона.

Кожна людина розпізнає запахи за допомогою застосування нюхової цибулини, функціонування якої, в ході експерименту, оцінювався у пацієнтів з подібним діагнозом і у абсолютно здорових осіб. Таким чином, було виявлено – обсяг запахів, який поглинають функціональні структури нюхової цибулини або гломерули, у осіб, які страждають від хвороби Паркінсона, був знижений приблизно в половину, а локалізація і їх кількість значно змінилися.

Така інформація лише підтверджує інформацію щодо того, що подібне захворювання розвивається на тлі того, що через ніс в організм потрапляють бактерії, віруси і токсини. Патологічні мікроорганізми в першу чергу вражають нюхову цибулину, після чого поширюються на інші частини головного мозку.

Подальші дослідження будуть спрямовані на те, щоб вивести бактерії і токсини, що провокують хворобу Паркінсона.