Рак яєчників можна лікувати препаратом проти артриту

0
200

Ауранофин – препарат, що містить золото, що володіє протизапальною активністю, використовується для лікування ревматоїдного артриту. Згідно новому лабораторному дослідженню, препарат може поліпшити прогноз для хворих на рак яєчників з мутацією в гені BRCA1.

Дослідження, проведене вченими з Університету Плімута в Великобританії, які працювали на базі Онкологічного Центру Плімут у лікарні Деррифорд, опубліковано в журналі «Фундаментальні дослідження мутацій та молекулярних механізмів мутагенезу».

BRCA1 є білком, який відновлює ДНК. Якщо існує мутація в гені, що кодує його, це може призвести до недостатнього кількістю білка, що призводить до пошкодження ДНК в зв’язку з відсутністю можливості її репарації. Це збільшує ймовірність того, що постраждалі клітини будуть потенціювати подальші зміни генів і ставати злоякісними.

Мутації в генах BRCA1 збільшують ризик розвитку раку яєчників і раку молочної залози. Мутований BRCA1 виявляється при 15-20% випадків раку яєчників.

Попередні дослідження також припустили, що рак грудей і яєчників, що має мутації BRCA1 може також бути більш чутливими до ліків, що ушкоджують ДНК, при цьому ракові клітини можуть легше подаватися впливу препаратів.

Ауранофин, в даний час проходить випробування на його перепрофілювання для лікування рецидиву раку яєчників, на частку якого припадає близько 90% діагностованих випадків раку яєчників.

Використання вже наявних лікарських препаратів, таких як ауранофин, для лікування раку є дуже перспективним, так як їх вплив на організм добре документовано, про що повідомив автор дослідження Авадхеш Джа, професор токсикології та старший науковець в Школі Біологічних Наук Плімута.

Професор Джа і колеги досліджували вплив ауранофина на клітини раку яєчників клітин, вирощених в лабораторії.

Вони виявили, що відсутність білка BRCA1 у клітці робить їх більш уразливими для Ауранофина, порівняно з клітинами раку яєчників з нормальним варіантом гена.

Крім того, лабораторні тести показали, що BRCA1-збіднені клітини раку яєчників, оброблені ауранофином, понесли фатальний шкоди у вигляді межнитевых розривів ланцюга ДНК. Ще до виснаження BRCA1, клітини були вже відносно чутливі до Ауранофину, а з виснаженням BRCA1, виживання ракових клітин знизилася до 37%, при концентрації ауранофина один на мільйон.

Тривають подальші дослідження препарату.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com