Рибячий жир здатний покращувати функції В-клітин

0
282

Риб’ячий жир, як відомо, в своєму складі містить жирні кислоти, які відносяться до групи Омега 3 (DHA і EPA). Крім цього, широко розповсюдженим є думка про те, що саме риб’ячий жир здатний запобігати ряд захворювань, знижуючи актуальний для них запальний процес. Між тим, до теперішнього часу вчені не були повністю впевнені в ефективності риб’ячого жиру в питанні зміцнення імунної системи. На підставі квітневого доповіді дослідників в нинішньому році з’явилася певна ясність у даному питанні.

Зокрема в ньому вказується, що риб’ячий жир, насичений DHA, сприяє підвищенню активності білих кров’яних клітин (лейкоцитів), що руйнує, тим самим, твердження про те, що риб’ячий жир є лише иммуносупрессором. Дане відкриття носить вкрай важливий характер, тому як воно вказує на те, що риб’ячий жир зовсім не скорочує загальну імунну відповідь, спрямований на зниження запалення, що, відповідно, може відкрити нові можливості для його використання особами з ослабленим імунітетом.

Як зазначає доктор філософії, магістр охорони здоров’я, Дженніфер Фентон, що брала участь в дослідженні Департаменту науки продовольства і харчування людини при Університеті штату Мічиган, риб’ячий жир може мати більш досконалими характеристиками щодо впливу на імунну систему, ніж вважалося раніше.

Для даного відкриття вченими використовувалися дві групи піддослідних мишей. Так, першу з них годували, використовуючи контрольний раціон, другу, відповідно, годували раціоном, що містить DHA-насичений риб’ячий жир протягом п’яти тижнів. Збір В-клітин проводився з кількох тканин, після чого здійснювалося їх культивування та стимуляція. Далі дослідниками проводився пошук маркерів активації В-клітин на поверхні клітини і змін в В-клітинних мембранах поряд з продукуванням цитокінів В-клітинами.

В результаті було виявлено, що DHA-збагачений риб’ячий жир володіє значно більшою мірою розширеної В-клітинної активації і набором антитіл, здатних надати фактичну допомогу імунної реакції, пов’язаної з патогенним процесом при можливому усуненні запального процесу.

Виконана дослідниками робота є підтвердженням того, що риб’ячий жир може забезпечити можливість наближення до розуміння імунної діяльності з більш досконалими її характеристиками.