Ризик захворювань серця вище у позмінних працівників

0
186

Медсестри, які працюють у нічну зміну протягом 5 або більше років мають більш високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань, згідно з новим дослідженням, опублікованим в JAMA.

Змінна робота може призвести до порушення соціальних і біологічних ритмів, які можуть збільшити ризик розвитку хронічних захворювань.

Національний фонд сну перерахував ряд більш частих станів, характерних для людей, які працюють змінами: рак, хвороби обміну речовин, виразки і ожиріння, не кажучи вже про депресії та зниження продуктивності через порушення циркадних ритмів.

Попередні дослідження показали зв’язок між позмінної роботою та ішемічною хворобою серця (ІХС), рак і порушеннями обміну речовин.

Тим не менш, результати перспективних досліджень, що зв’язують змінну роботу з ішемічної хвороби серця, були суперечливими, і вони були обмежені коротким періодом спостереження.

Селін Веттер, доктор філософії з Гарвардської медичної школи в Бостоні, штат Массачусетс, і колеги, які досліджували частоту ІХС у 189 158 спочатку здорових жінок.

За учасниками спостерігали протягом 24 років, в рамках досліджень здоров’я Медсестер (NHS), проведених з 1988-2012 і 1989-2013 роки.

Дослідники визначили змінну роботу як три нічні зміни або більше в місяць на додаток до денних та вечірніх змін.

За час спостереження було виявлено 7303 випадку ішемічної хвороби серця у першому NHS і 3519 у другому.

Вони включали нефатальный серцевий напад, смерть від ішемічної хвороби серця, підтверджену стенокардію напруги, ішемічне шунтування, стенти і ангіопластику.

Результати показали, що чим довше медсестри проводять на нічною зміною роботі, тим вище вірогідність ішемічної хвороби серця. Менш ніж 5 років позмінної роботи не проявляється, не збільшує вірогідність ішемічної хвороби серця, але робочі зміни протягом більше 5 років пов’язані зі статистично значущим збільшенням.

Тим не менш, автори зазначають, що, оскільки ризик стосується тільки тих, хто працював 5 років або більше на нічних змінах, і це було лише 15% від усіх учасників, абсолютний ризик і наслідки для суспільної охорони здоров’я нічної роботи щодо невеликі.

Автори також розглянули зв’язок нічної роботи з підвищеним ризиком розвитку ІХС при відсутності гіпертензії, гіперхолестеринемії і цукрового діабету. Перше NHS виявило зв’язок, а це показує, що змінна робота тягне за собою підвищений ризик навіть у тих, хто не має попередньої сприйнятливості.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com