Від болю людей буде рятувати гіпноз

0
216

Дослідники з університету Стенфорда в області медицини зробили відкриття, що дозволяє лікувати людей гіпнозом. Вони припускають, що незабаром люди будуть позбавлятися від больових відчуттів, увійшовши в транс. Припущення було зроблено на основі відкриття вченими ділянок, які викликають входження в транс.

Перед відкриттям дослідники задавалися питанням, чому на гіпноз легко реагує лише десята частина населення, а решта майже не сприймають його дію. Щоб знайти відповідь, вони набрали для експерименту добровольців і почали досліджувати їх мозкову діяльність. З групи у півтисячі людей відібрали три десятки піддаються впливам і стільки ж тих, хто не вірив у гіпноз. Дослідження проводились на апараті МРТ. Результат обстеження показав, що сильні зміни відбуваються у людини в задній зоні поясної кори спереду. Під час гіпнозу ставали більш активними нейрони, які пов’язували фронтальну кору з мозковим «острівцем». Крім того, видозмінам піддавалися клітини, які відповідають за зв’язок фронтальної кори з відділом пасивної мозкової роботи (DMN).

Дослідники планують і далі працювати у напрямку спостереження за мозковою активністю людини. Вони вважають, що це допоможе їм розпізнати зони, стимуляція яких вводить людину в стан трансу, ніж позбавить від больових відчуттів. В майбутньому стенфордський учені замислюються про створення «гипномата» – апарату, який буде впливати на сприйнятливість індивіда до гіпнозу. Його принцип дії заснований на впливі магнітного поля на людський мозок. Як вважають учені-нейрофізіологи, це допоможе подолати навіть сильні болі і швидко ввести пацієнта в транс, враховуючи, що вплив гіпнозу на мозок кожного індивіда вже доведено.

За матеріалами: argumenti.ru