Розроблено інгібітор ферменту, який може допомогти в лікуванні меланоми

0
213

Лабораторні тести показали, що інгібітор ферменту – церамидазной кислоти робить ракові клітини більш чутливими до лікування.

Дослідження, проведене на базі Каліфорнійського Університету в Ірвіні (ІКУ), було опубліковано у виданні «Журнал біологічної хімії».

Рак шкіри є найбільш поширеним видом злоякісних новоутворень в США. У той час як меланома становить лише 1 на 50 випадків раку шкіри, вона викликає найбільше летальних випадків. За оцінками Національного Інституту Раку майже 74000 американців буде діагностовано меланома і, майже 10000 скончаются від цієї хвороби до кінця 2015 року.

Даніеле Піомеллі, професор анатомії і нейробіології ІКУ і головний автор нового дослідження, говорить, що меланома є однією з найагресивніших форм раку у людини, з вкрай негативним прогнозом, якщо діагноз не поставлений на ранніх стадіях захворювання. Меланома починається в меланоцитах, клітинах шкіри, які виробляють меланін, пігмент, який надає шкірі її колір.

У своєму дослідженні професор Піомеллі і колеги виявили, що фермент, який називається церамидазной кислотою, може прискорити зростання меланоми.

Вони виявили, що фермент дуже активний у зразках меланоми, взятих з біопсій. Це висока активність ферменту призводить до сповільнення апоптозу. Це механізм, за допомогою якого нежиттєздатні клітини знищуються в організмі. Без апоптозу, ракові клітини можуть рости і розмножуватися безконтрольно.

На наступному етапі дослідження, група експериментувала з молекулами, які можуть інгібувати активність церамидазной кислоти. У клітинних культурах меланоми, були синтезовані сполуки, які зробили ракові клітини більш уразливими до дії деяких протипухлинних препаратів.

В рамках роботи не досліджувалося, як інгібітори ферментів працюють, але дослідники припускають, що інгібітори повертають клітинам здатність до апоптозу.

Команда зазначає, що нові сполуки можуть бути застосовані таким чином, щоб дозволити здоровій шкірі навколо пухлини, взаємодіяти з раковими клітинами, знищуючи їх. Вони будуть здатні зупинити їх поширення на інші частини тіла.

У перспективі, вчені представляють ці інгібітори включеними в актуальні методи лікування. Наприклад, препарат можна випускати у вигляді крему, який зможе стати частиною агресивної програми лікування меланоми.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com