Шоколад як альтернатива ліків проти атеросклерозу

0
184

Італійські вчені стверджують, що темний шоколад, у складі якого присутній оливкова олія, сприятливо впливає на людський організм і цілком може замінити прийом медикаментів. Це пояснюється тим, що такий продукт збільшує концентрацію «корисного холестерину», надає підтримуючий ефект в функціонуванні клітин-відновників і позитивним чином позначається на стані кровоносних судин.

Раніше вже була доведена користь фруктів і овочів по причині змісту у них таких речовин, як поліфеноли, які також присутні в оливковій олії і какао, є основними складовими частинами шоколаду. У ході нового наукового дослідження учені вирішили порівняти результати від споживання в їжу темних сортів шоколаду і червоних яблук.

В експерименті брало участь 26 добровольців, у яких спостерігалося мінімум три ознаки або фактора ризику розвитку серцево-судинних патологій. До них можна віднести пристрасть до тютюнопаління, дисліпідемію, гіпертонічну хворобу та обтяжену спадковість.

Всім людям протягом 4 тижнів щодня дозволяли з’їдати по 40 грам темних різновидів шоколаду, причому використовувалося два види такого продукту. Перші два тижні поспіль в їжу приймався шоколад з 10% оливкової олії, а наступні 14 діб – шоколад з яблуками.

Отримані результати порівняли з ризиком формування атеросклерозу, проявами якого можна вважати метаболічні зміни, коливання показників АТ і зміна ліпідного фону. До кінця експерименту було встановлено, що користю має саме шоколад, у складі якого присутній оливкова олія – такий інгредієнт позитивно впливає на серцево-судинну систему. Більше того, науковці відзначають, що його ефективність можна порівняти з прийомом лікарських препаратів, але на відміну від медикаментів, шоколад не має протипоказань і побічних ефектів.