Симптоми апное сну полегшуються за допомогою имплантируемого стимулюючого пристрої

0
194

Нове дослідження перспективно для людей від помірного до важкого обструктивного апное сну, яке не піддається стандартної терапії. Це стало можливо після того, як виявили, що имплантируемое нервово-стимулюючу пристрій успішно полегшило симптоми захворювання.

Провідний автор дослідження доктор Річард Шваб з Центру Сну при Університеті Пенсільванії і його колеги нещодавно представили свої висновки на конференції «СОН 2016», що проходив у Денвері.

Синдром обструктивного апное сну (СОАС), за оцінками, зачіпає більше 18 мільйонів дорослих у Сполучених Штатах, чоловіки піддаються більшому ризику, ніж жінки.

Стан виникає, коли м’язи в задній частині горла скорочуються під час сну, блокуючи потік повітря. Це призводить до того, що виникають повторні короткі паузи в диханні, які тривають не менше 10 секунд.

За даними Національного Фонду Сну, СОАС може призвести до порушення сну і низького рівня кисню в крові, що може привести до проблем з настроєм і пам’яттю, викликати високий кров’яний тиск і хвороби серця.

Лікування першої лінії СОАС – постійне позитивний тиск у дихальних шляхах (ПДДП). Це включає в себе використання маски під час сну, що запобігає пауз дихання, забезпечуючи безперервний потік повітря. Деякі пацієнти не реагують на лікування, що підкреслює необхідність ефективної альтернативи.

У цьому дослідженні доктор Шваб і його колеги показали, як метод, званий під’язикова стимуляція нервів (HGNS) може заповнити цю потребу.

HGNS являє собою метод, при якому м’які роздратування доставляються до подъязычному нерву пацієнта, який контролює рухи язика – під час сну, що призводить до розширення верхніх дихальних шляхів і поліпшення повітряного потоку.

Методика включає в себе пристрій з батарейним живленням, що складається з датчика дихання, генератора і стимулятор. Пристрій контролює зразки дихання пацієнта, і роздратування активуються у відповідь на паузи дихання.

Вчені проаналізували клінічні результати 20 пацієнтів з СОАС, у яких були встановлені пристрої HGNS в Університеті Пенсільванії в період з січня 2015 року по березень 2016 року.

Дослідники виявили скорочення пауз дихання на 84%. Середній рівень кисню зріс на 11%.

Автори зробили висновок, що HGNS є ефективним альтернативним варіантом лікування для пацієнтів з СОАС, які не реагують на терапію постійним позитивним тиском в дихальних шляхах.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com