Таблетка-термометр виявляє ознаки інфекції раніше лікарів

0
214

Вченими було розроблено новітнє пристрій – мікроскопічний термометр, що визначає температуру тіла людини набагато точніше звичного для людей ртутного або електричного пристосування. Подібна розробка дасть можливість ефективніше стежити за станом пацієнтів в незалежності від діагнозу. Нова система вже отримала назву «e-Celsius» – вона має вигляд бездротового пристрою, який буде попереджати навіть незначному підвищенні або зниженні температури.

Подібний засіб є справжнім порятунком для всіх людей, які схильні до високого ризику виникнення запального або інфекційного процесу в організмі на тлі ослабленої імунної системи. До такої групи відносяться обличчя літньої вікової категорії, а також ті, хто переніс тривале хірургічне втручання, наприклад, з пересадки донорського органу. Крім цього, бездротовий термометр дозволяє відстежувати побічні ефекти хіміотерапії. Всі перераховані випадки відносяться до тих, які викликають підвищення показників температури.

Проте небезпека полягає не тільки у підвищенні, але і в зниженні подібних значень. Такий стан в медицині називається гіпотермія, на тлі якої відбувається зниження подібного значення нижче 35 градусів, що становить загрозу для життя людини.

Зміни температури можна відстежувати як в домашніх умовах, так і в медичному закладі. Таблетка кожні півхвилини надсилає необхідну інформацію на комп’ютер. Діапазон дії такого термометра варіюється від 25 до 45 градусів. Механізм програмується індивідуально в залежності від ситуації – для кожного пацієнта встановлюється особистий «тривожний поріг».

Через кілька діб таблетка виходить з організму людини шляхом природного акту дефекації.