Цитрусові сприяють підтримці тонкої талії

0
217

Вчені з інституту в Сан-Пауло з’ясували, що вживання в їжу фруктів з сімейства цитрусових, зокрема апельсинів, здатне запобігти виникненню жирових відкладень, а також ускладнень ожиріння. Про це науковий світ зміг дізнатися на щорічному засіданні хімічного співтовариства США.

В ході експерименту вчені регулярно годували п’ять десятків мишей продукцією з флавоноїдами – речовинами, якими славляться переважно цитрусові (апельсин, лайм, лимон). Крім того, на мишах відчували эриоцитрин з гемпередином.

Згодом лабораторні гризуни були розділені на 3 групи, які передбачали використання різних дієт. Так, мишей з першої групи давали є переважно жирну та калорійну їжу. Другій групі згодовували звичайний корм, а випробуваним з 3 групи почали давати їжу, багату жирами і флавоноїдами. В результаті експерименту з’ясувалося, що у гризунів з першої групи, у яких в раціоні була виключно жирна їжа, пошкодилися клітини з-за надзвичайно високого вмісту тиобарбитуровой кислоти, або ТБК. У порівнянні з першою групою мишей, у третій, навпаки, спостерігалося зменшення вмісту рівня ТБК в середньому наполовину.

Нагадаємо, вчені вже давно довели наявність корисних властивостей цитрусових. Так, вживання в їжу грейпфрута підвищує тонус судин, апельсина – покращує роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту. До речі, апельсин займає перше місце серед цитрусових за кількістю вмісту фруктози. Лимон і лайм активно використовуються для профілактики і боротьби з грипом. Зміст в таких фруктах аскорбінової кислоти знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, покращує роботу нервової системи, підвищує настрій і навіть допомагає боротися з курінням.

За матеріалами: www.vladtime.ru