У Флориді стурбовані спалахом Зіку

0
195

Уряд штату повідомляє про те, що вірусом Зіку у даний момент хворіють 35 осіб. Населення вже не на жарт стривожений. У зв’язку з цим уряд вже почав залучати приватні компанії, які допоможуть знищити комарів – головних переносників лихоманки. Про це написали на сайті губернатора Р. Скотта.

Знищувати переносників Зіку будуть в районі Майамі-Дейд, де відбулося більшість випадків зараження. Щоб знищити личинок і комарів, будуть застосовуватися пастки для комах і пестициди. Також в цілях безпеки мешканці отримають засоби для відлякування комах.

Флорида – континентальна місцевість Північної Америки, де вперше було зафіксовано спалах хвороби. Вона розташовується на південно-сході країни. Вірус Зіку з’явився на американському континенті в минулому році: так, у Бразилії лихоманкою перехворіло більше 2 млн осіб. Початок спалаху захворювання в світі було відзначено ще в 2014 році, хоча Зіку – не новий вірус (вперше вчені виділили його близько 70 років тому на африканському континенті, досліджуючи в цей час жовту лихоманку).

Що стосується джерел зараження захворюванням, то переносять флавивирус комарі. Після укусу зараженого комахи людина відчуває підвищення температури, мігрень, біль у суглобах, втома. На шкірі з’являється висип червоного кольору, починається нудота і блювота. Хвороба не є смертельною, але медики забили тривогу саме із-за ускладнень, які вірус завдає людському організмові. Особливо це стосується вагітних, які захворіли вірусом – в них може народитися дитина з мікроцефалією і патологіями нервової системи. Також Зіку може викликати проблеми із серцево-судинною системою, дихальною системою і завдати шкоди ряду інших органів.

За матеріалами: vistanews.ru