У Китаї медики виростили вухо

0
218

Медики з Китаю провели, в деякому роді, дивний і єдиний експеримент – на руці пацієнта було вирощено штучне вухо. Основною для нового органу на руці послужить хрящ з ребра. Слід зазначити, що операція ще не перейшла на завершальний етап. Планується провести ще кілька експериментів, але про них, на даний момент група вчених нічого не говорить.

Така несподівана операція була проведена не тільки для наукового експерименту. За попередніми даними, в лікарні поступив пацієнт, який втратив праве вухо. Крім цього, у хворого була серйозно травмована частина обличчя, він переніс кілька косметичних операцій для того, щоб відновити шкіру на обличчі. Однак, на жаль, повернути вухо традиційним хірургічним методом не вдалося. Тоді і було прийнято рішення про проведення такого роду експериментальної операції.

Було прийнято рішення про проведення операції в три етапи. Спочатку в області правого передпліччя було вмонтовано розширення. На другому етапі у пацієнта витягували сам хрящ, з якого в подальшому сформували основу для майбутнього вуха і пересадили її на руку.

На третьому етапі буде проводитися пересадка штучно вирощеного вуха на голову допомогою накладення судинного анастомозу. За попередніми даними операцію здійснять через три-чотири місяці.

На думку медиків, якщо такий вид операбельного втручання дасть позитивні результати, це допоможе в подальшому – таким же чином можна буде вирощувати інші органи і успішно їх пересаджувати.

Слід зазначити, що це не перший випадок лікування таким методом. Подібні операції проводилися й раніше, проте не завжди були успішними. Вчені, які працюють над цим проектом, стверджують, що все йде за планом і ускладнень бути не повинно.