Вчені виростили штучний людський шлунок

0
207

В умовах лабораторії вчені змогли виростити штучний людський шлунок. Дане відкриття дає можливість вивести нові методики лікування необоротних патологічних процесів в ШКТ. Крім цього, таке досягнення дасть можливість безпечно випробовувати нові медикаментозні препарати для лікування різних недуг ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Для того щоб створити штучний шлунок, фахівці використовували спеціальну тканину, яка здатна виробляти шлункову кислоту. Таким чином, вченим вдалося відтворити в умовах лабораторії процес травлення в людському організмі.

Фахівці вважають, що таке відкриття, перш за все, дасть можливість більш докладно вивчити деякі біологічні процеси, які відбуваються при споживанні будь-якої їжі, при прийомі медикаментів і протягом того або іншого патологічного процесу. При цьому не потрібно буде проводити досліди на тваринах або залучати для практичних експериментів добровольців.

Слід зазначити, що практичні експерименти в цій області, ще не завершені. Вчені планують провести кілька дослідних робіт, що стосується впливу різних препаратів на штучно виведену тканина.

Раніше подібні експерименти вже проводилися, однак тоді вченим не вдавалося вивести саме таку тканину, яка б виробляла шлунковий сік. Те, що вдалося зробити науковим фахівцям зараз, можна сміливо назвати серйозним проривом в медицині. Слід сказати і про те, що про трансплантації цього органу мова, на даний момент, не йде. Однак якщо випробування буде пройдено успішно, клініцисти не виключають можливості проведення операцій. Роботи в даному напрямку будуть продовжуватися.