Вчені зможуть збільшити людське життя майже на 20 років

0
218

Медичні працівники на прикладі такої країни, як Канада, довгий час вивчали вплив нездорових звичок на ризик виникнення і розвитку хвороб, а також на саму тривалість життя. Підвищити тривалість ще на 18 років реально, якщо почати виконувати фізичні вправи і перестати палити. Про це написали у виданні EurekAlert! з посиланням на медичний журнал PLOS Medicine.

Вчені в ході спостережень показали, що наявність шкідливих звичок скорочує людське життя на кілька (в середньому, 6) років. Чверть померлих померла від проблем, викликаних курінням, ще чверть – через відсутність фізичних навантажень. Восьма частина всіх померлих в Канаді мала хвороби, пов’язані з поганими харчовими звичками і неправильним харчуванням. Близько 0,4% померло від надмірного зловживання алкогольними напоями. Таким чином, більше половини летальних випадків у такій благополучній країні, як Канада, пов’язані з шкідливими звичками. Головним чинником підвищення ризику смертності залишається куріння, з-за якого чоловіки і жінки живуть в середньому на три роки менше, чим їхні некурящі однолітки.

Ті, хто дотримується здорового способу життя, проживає на 18 років довше тих, хто веде нездоровий спосіб життя. Крім спостереження, вчені розробили відповідний сайт, оцінює індивідуальний ризик для здоров’я і тривалості життя.

Для проведення спостереження вчені користувалися розробленим пакетом програмного забезпечення, який дав можливість проаналізувати дані показників здоров’я жителів Канади, які були зібрані протягом 2009-2010 року. Кількома місяцями раніше вчені з Швеції показали, що мала кількість фізичних навантажень, а також куріння – ключові причини ранньої смерті громадян.

За матеріалами: lenta.ru