Віртуальна реальність рятує від зубного болю

0
194

Походи до стоматолога викликають напади страху і паніки навіть у дорослих. Тепер же такі медичні заходи можуть стати приємним проведенням часу, з допомогою шолома віртуальної реальності. За словами британських вчених, якщо пацієнта занурити в середу віртуальної реальності, то процедура буде проходити практично безболісно.

В ході практичних досліджень було встановлено, що не будь-який сюжет виробляє вищеописаний ефект. Так, пацієнтам стоматолога було запропоновано дві картинки – прогулянка по місту і відпочинок на пляжі. Як показали результати досліджень, саме останній варіант максимально розслаблював пацієнта і той практично не відчував страху і болю під час маніпуляцій стоматолога.

На думку вчених, саме відчуття того, що людина на відпочинку, допомагає зменшити напади неспокою, а, отже, і болю. Однак не виключено, що це може бути індивідуальним сприйняттям, тому можна випробовувати різні віртуальні світи.

Беручи до уваги такі результати досліджень, вчені рекомендують всім стоматологічним клініками практикувати цей метод. Слід зазначити, що шолом віртуальної реальності ще не був випробуваний у випадку з маленькими пацієнтами, однак, наукові фахівці практично впевнені в тому, що буде спостерігатися такий же позитивний ефект.

Зазначається і те, що в деяких приватних стоматологічних клініках вже почали впроваджувати нововведення і з досить хорошими результатами, – навіть ті пацієнти, які панічно боялися стоматологічного крісла проходять всі процедури набагато спокійніше.

Дослідження в даній області ще будуть тривати, так як наукові фахівці хочуть з’ясувати, чи буде ефективно працювати ця методика у випадку з іншими медичними маніпуляціями.