Виявлена користь макаронів для серця

0
256

Група італійських учених нещодавно прийшла до висновку щодо того, що макаронні вироби, до складу яких входить цільнозернові борошно, можуть бути корисні для людського організму, а саме вони підтримують здоров’я міокарда. Науковий експеримент показав, що прийом в їжу таких продуктів веде до активізації роботи судинної системи і формування судин, які будуть виконувати функцію «обхідних шляхів» у ситуаціях виникнення серцевих нападів або захворювань з боку цього органу.

Засновниками досліджень виступили фахівці з Університету Пізи – вони давали дрібним гризунам, вирощених у лабораторних умовах, макарони, приготовані тільки з цільнозерновий борошна. Після цього у піддослідних штучним шляхом викликали зупинку серця. Подібний експеримент був паралельно проведено над іншою групою мишей – контрольної, їм давали більш поширені серед людей макаронні вироби на основі пшеничного борошна.

За підсумками наукового дослідження стало відомо – піддослідні, що харчувалися макаронами, виконаними з ячменю, благополучно перенесли серцевий удар – більшість з тварин залишилися живі. Більш того, у них спостерігалися менші пошкодження міокарда.

Висока виживаність тварин обумовлюється вченими тим, що формувалося велика кількість природних судинних відгалужень. Вони відповідають за рух крові в судинах, локалізованих в кровоносному стовбурі, при протіканні таких недуг, як тромбоз, емболія або здавлювання судин.

Вперше фахівцям вдалося отримати підтвердження того, що функціонування кровоносної системи диктується продуктами харчування – це означає, що регулярне вживання в їжу дієтичних сортів макаронних виробів збільшує кількість коронарних колатералей, причому абсолютно безпечно для організму.

Вчені стверджують, що отриману інформацію в повній мірі доцільно відносити до людського організму.