Высокожировая дієта може піддати нащадків ризику ендокринних захворювань

0
185

Діти, чиї батьки споживають багато жирів, більш схильні до розвитку ожиріння та діабету, згідно з даними дослідження, опублікованого в Nature Genetics. Показано, що епігенетичні фактори передаються безпосередньо через сперматозоїди і яйцеклітини.

В останні десятиліття в світі спостерігається зростання діабету настільки швидко, що малоймовірно те, що винні лише мутації ДНК.

Эпигенетическое спадкування могло б запропонувати якесь пояснення, такого раптового поширення стану.

У той час як батьки передають генетичну інформацію своїм дітям через ДНК, вчені тепер вважають, що епігенетичні модифікації можуть бути також передані з допомогою генетичного матеріалу потомству.

Эпигенетическое спадкування відноситься до перехідним ознаками, які не містяться в ДНК або генах. Епігенетична інформація включає в себе РНК-транскрипти і хімічні модифікації хроматину.

Фактори, що впливають на майбутні результати щодо здоров’я потомства, як вважають, включають в себе те, що мати споживає під час вагітності або в період лактації. Важливу роль відіграють молекули, які присутні в спермі, яйцеклітинах і микробиоте будь-якого з батьків.

Дослідники групи мишей годували їжею з високим вмістом жирів і низьким вмістом жирів або нормальною їжею протягом 6 тижнів. Миші були генетично ідентичні. Миші, які споживали багато жиру, виявили ожиріння та порушення толерантності до глюкози.

Потім команда створила нове покоління шляхом імплантації ембріона з використанням сперми і яйцеклітини мишей з першого етапу дослідження у здорових сурогатних матерів.

Використання сурогатів дозволило їм відокремити фактори навколишнього середовища від епігенетичних факторів, які присутні тільки в сперматозоїдах або яйцеклітинах.

Після цього, нове покоління мишей годували їжею з високим вмістом жирів.

Потомство двох батьків з ожирінням отримало максимальну прибавку ваги в порівнянні з тими, у яких тільки одним із батьків був з ожирінням. Потомство двох худих батьків найменше набрала у вазі. Подібні результати були і з тестами на непереносимість глюкози.

Жіноче потомство було більш схильне до тяжких ожирениям, в той час як чоловіче було більшою мірою порушено за рівнем глюкози в крові.

Дослідження показало: потомство може успадковувати придбане порушення обміну речовин эпигенетически, через яйцеклітини і сперматозоїди, відповідно до теорії Ламарка і Дарвіна.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com