Які продукти можуть допомогти в боротьбі хронічним запаленням?

0
205

Нове дослідження, проведене в Інституті старіння і хронічних захворювань при університеті Ліверпуля, визначило продукти харчування, які можуть допомогти запобігти хронічне запалення. Як відомо, саме воно сприяє виникненню багатьох провідних причин смерті.

Запалення відбувається природним чином в організмі, але, в тому випадку, коли щось йде не так або триває занадто довго, запалення може викликати тривалі болючі процеси в організмі. Неконтрольоване запалення відіграє важливу роль у багатьох серйозних захворювань, включаючи рак, практично всі хвороби серця, діабет і хвороба Альцгеймера.

Дієти, багаті фруктами та овочами, які містять поліфеноли, здатні захищати нас від пов’язаних з віком запальних процесів і хронічних захворювань.

Поліфеноли обов’язково повинні міститися в нашому раціоні. Їх роль у профілактиці дегенеративних захворювань доведена, також з’являється доказова база їх користі при профілактиці раку і серцево-судинних захворювань. Вплив на здоров’я поліфенолів залежить від кількості споживаного і їх біологічної доступності.

Т-клітини або Т-лімфоцити, являють собою тип білих кров’яних клітин, які циркулюють всередині нашого тіла в пошуку клітинних порушень та інфекцій. Вони сприяють клітинної сигналізації молекул (цитокінів), які допомагають зв’язків від клітини до клітини для участі у імунній відповіді і стимулюють рух клітин по відношенню до місць запалення, інфекції і травми.

Цитокіни коригуються споживанням фруктів і овочів. Але, мало що відомо про відносну ефективність різних поліфенолів у корекції вивільнення цитокінів лімфоцитами.

Дослідження, проведене Сіан Річардсон і доктором Крісом Фордом, вивчало різні потенціали поліфенолів.

Результати дослідження свідчать про те, що феноли, отримані з лука, куркуми, червоного винограду, зеленого чаю можуть допомогти зменшити викид протизапальних медіаторів у людей з підвищеним ризиком хронічного запалення.

Вчені звертають загальну увагу на те, що літні люди більш сприйнятливі до хронічних запалень і, як такі, що саме вони можуть отримати вигоду з доповнення їх дієти з изорамнетином, ресвератролом, куркуміном і ванільною кислотою або продуктами харчування, які містять ці біологічно активні молекули і були перераховані вище.

У перспективі, учені планують провести дослідження з залученням великої кількості людей.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com