Зайва вага і низький рівень інтелекту виявилися тісно повязані

0
232

Дослідники з університету Манітоби провели дослідження, результати якого стало відомо, що зовнішнім ознакою низького рівня інтелектуальних можливостей може бути зайва маса тіла. Це обумовлюється тим, що у повних людей у головному мозку відбуваються патологічні процеси, які негативно позначаються на функціонуванні цього органу.

Подібний висновок був отриманий в ході наукового дослідження, яке ґрунтувалося на тому, що 16 представників чоловічої і жіночої статі провели сканування мозку. Основним критерієм відбору добровольців стала відсутність порушень розумового або психічного характеру. При цьому маса тіла учасників експерименту відрізнялася.

Вчені звертали пильну увагу на характеристики будови і функціонування декількох відділів головного мозку. Крім цього, враховувався індивідуальний індекс маси тіла учасників та співвідношення концентрації жирової тканини порівняно із загальним складом тіла. Після того, як всі вищевказані фактори були порівняні між собою, ініціатори дослідження прийшли до досить несподіваного висновку.

Стало відомо, що при наявності зайвих кілограм спостерігалося зниження кількості білого і сірого речовини у тих зонах мозку, які відповідають за інтелект і поведінкові реакції.

Незважаючи на отриману інформацію, вчені не можуть дати відповідь на питання, представляється можливим підвищити рівень інтелекту, позбувшись від зайвої маси тіла. Більш того, дослідники стверджують, що це лише перший етап вивчення взаємини ожиріння і низького рівня інтелекту. Надалі планується здійснення додаткових наукових досліджень, в яких крім таких двох факторів буде враховуватися генетична схильність, перебіг яких-небудь захворювань і соціальний статус людини.