Заморожування нервів перед заміною колінного суглоба покращує результати операції

0
212

Перше дослідження такого роду встановило, що заморожування нервів перед заміною колінного суглоба, в поєднанні з традиційними підходами управління болем, значно покращує результати лікування пацієнтів.

Результати попереднього ретроспективного дослідження на чолі з доктором Вінод Даса, були опубліковані в інтернеті 10 лютого 2016, в журналі «Коліно».

Вчені досліджували випадки 100 пацієнтів з поширеним остеоартритом, що вимагає повної заміни коліна на базі ортопедичній клініці Нью Орлеана. Половина з них була підготовлена стандартними методами боротьби з болем, перш ніж крионейлолизис (заморожування) було введено в практику. Перші 50 пацієнтів пройшли крионейлолизис на додаток до мультимодальному знеболювання. Ця група була співвіднесена з контрольною групою, яка отримувала тільки стандартну терапію. Лікувальні і контрольні групи були схожі з точки зору статі, віку та індексу маси тіла. Різниця була лише в тому, що група лікування пройшла через заморожування, за допомогою затвердженого FDA портативного пристрою, за п’ять днів до операції. Для оцінки результатів були використані спеціалізовані шкали.

Пацієнти в групі лікування мали значно більш короткі періоди госпіталізації, знаходилися значно менше на опиоидах протягом перших 12 тижнів після операції, які використовують для купірування болю в післяопераційному періоді.

Здатність знижувати тривалість перебування в стаціонарі, після тотальної заміни колінного суглоба, повинна істотно знизити витрати лікарень і платників.

У цьому дослідженні, тільки 6% пацієнтів, що перенесли крионейролизис до операції залишалися в лікарні протягом двох або більше днів порівняно з 67% пацієнтів, які не отримували новий метод передопераційної підготовки. Аналогічним чином, майже половина пацієнтів з лікувальної групи, була виписана в день операції, порівняно з 14% у контрольній групі.

Коротка тривалість перебування пацієнтів у групі лікування може бути пов’язана з кращим місцевим контролем болю і зменшенням потреби в блоках нервів, які можуть погіршити моторні функції. При цьому також зменшено використання опіоїдів для знеболювання, що дозволяє пацієнтам ходити і функціонувати досить добре, щоб бути в змозі піти додому раніше.

Щорічно проводиться близько 600 000 замін колінного суглоба, і це число, як очікується, збільшиться в найближчі роки. Хоча заміни колінного зазвичай дуже успішні в довгостроковій перспективі, пацієнти часто відчувають тяжкі болі в післяопераційному періоді, що може бути серйозною перешкодою для ефективної реабілітації та відновлення функції після операції.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com