Знайдено спосіб виробництва штучної крові

0
196

Група вчених з університету в Брістолі спільно з колегами з «HS Blood and Transplant» знайшла метод винаходу штучної крові. Слід зазначити, що виробляти еритроцити в умовах лабораторії вчені навчилися вже давно, проте забезпечити масове виробництво не представлялося можливим, так як кількість кров’яних тілець було дуже малим.

Дещо раніше вчені знайшли метод вирощування еритроцитів за допомогою стовбурових клітин. Але у такого методу є один істотний недолік – життєвий цикл кров’яних тілець дуже малий, крім цього потрібне постійне надходження нових стовбурових клітин. Отже, отримати велику кількість кров’яних тілець і створити штучну кров, яка була б придатна для переливання, не представлялося можливим. Тепер же вчені знайшли ефективний метод вирішення даної проблеми.

В чому саме полягає нова технологія, поки що не розголошується. Проте вчені відзначили, що безсмертну колонію еритроцитів будуть створювати також з дорослих стовбурових клітин. Зазначається, що таким чином вже вдалося створити кілька літрів крові. Тепер ученим належить з’ясувати, як можна розширити виробництво за цією технологією.

Слід зазначити, що штучна кров, створена таким чином, коштує дуже дорого, тому, швидше за все, її будуть використовувати в крайніх випадках для людей, у яких рідкісна група.

Коли саме кров штучного типу буде у широкому застосуванні, поки що сказати складно, так як не завершені всі випробування. Проте вчені відзначають, що якщо розробити метод для масштабного виробництва цієї речовини, то можна буде більш ефективно вирішувати проблеми з переливанням крові, особливо в екстрених ситуаціях.